KONST / Litografier / Färglitografi 13767213
*
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 19:11:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:19:00
1
100 kr
28/1 20:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18
*
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 19:19:00 | 1 | 100 kr |
28/1 20:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18